Jak wybrać dobrą szkołę językową? | Szkoła Języków Obcych – Perfekt | Bydgoszcz, Inowrocław

Jak wybrać dobrą szkołę językową?

Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym odnajdziesz najlepsze szkoły językowe oferujące kursy języka angielskiego.

Nasza szkoła językowa PERFEKT, którą można odnaleźć w takich miastach, jak Bydgoszcz i Inowrocław cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród osób, które zdecydowały się odbyć kurs języka angielskiego oraz nabyć lub poszerzyć swoje kompetencje z tego zakresu. Uważamy, że w Polsce istnieje wiele szkół oferujących skuteczne metody zdobywania umiejętności translacyjnych, w których nauka angielskiego przebiega z zachowaniem wysokich standardów oraz oparta jest na sprawdzonych i efektywnych technikach. Niestety, zdajemy sobie także sprawę, że nie wszystkie szkoły językowe można uznać za godne polecenia. Na co zwrócić uwagę wybierając takiego rodzaju placówkę? Niniejszy artykuł ma za zadanie pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Wybór szkoły językowej nie należy do łatwych decyzji. Szczególnie, gdy na rynku istnieje ogromna ilość szkółek prześcigających się w pomysłach na skuteczną reklamę, która ma na celu zachęcić potencjalnych Klientów do skorzystania właśnie z ich oferty. Wiele z nich, jako „haczyk” stosuje niską cenę za kurs języka angielskiego. Z kolei inne wręcz przeciwnie. Za chwyt marketingowy uznają wysokie ceny oferowanych pakietów, sądząc tym samym, że osoba wybierająca drogą szkołę językową pomyśli sobie, iż cena z pewnością idzie w parze z jakością. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Koszt kursów jest bez wątpienia jednym z najważniejszych czynników decydujących o ewentualnym zainteresowaniu szkołą językową. Pragniemy jednak zaznaczyć, że niezależnie od tego, czy wybór padnie na najdroższą i reklamowaną szkołę, czy też na bardziej kameralną oraz oferującą niższe ceny, to tak naprawdę najbardziej istotną kwestią spośród motywów, jakimi powinna kierować się osoba chcąca odbyć kurs angielskiego jest spełnienie przez placówki edukacyjne twardych kryteriów organizacji nauczania oraz możliwość elastycznego dostosowania programu do potrzeb słuchacza.

Dobra szkoła językowa to taka, która posiada odpowiednie certyfikaty jakości. Ważne, aby były one wydane przez niezależne organizacje, które nie są bezpośrednio powiązane z działalnością danej placówki. Warto także wybierać takie placówki, które oferują różnorodne formy kursów (standardowe, intensywne, weekendowe). Nie bez znaczenia jest również długość lekcji. Aby kurs angielskiego przyniósł szybkie rezultaty, wskazane jest, aby pojedyncza lekcja trwała około godziny. Niezwykle istotnym czynnikiem jest też ilość osób w poszczególnych grupach. Im mniej uczestników w grupie, tym lepiej. Jeśli w lekcji będzie brało udział ok. 10 osób, wówczas lektor będzie miał możliwość efektywniejszej pracy ze słuchaczami. Tym samym, każdemu uczestnikowi kursu zapewni on odpowiednią ilość poświęconego czasu na indywidualne rozmowy i przekazanie niezbędnej wiedzy.

Innymi czynnikami warunkującymi podjęcie trafnej decyzji odnośnie wyboru szkoły językowej są m.in. takie kwestie, jak kwalifikacje nauczycieli prowadzących kursy, możliwość skorzystania z pomocy naukowych, a także lekcji próbnych, które nie zobowiązują do dalszej nauki. Zawsze warto wybierać tylko i wyłącznie takie szkoły, w których pracują doświadczeni i wykwalifikowani lektorzy, którzy regularnie biorą udział w dodatkowych szkoleniach zapewniających im doskonalenie swojego warsztatu. Ich wiedza powinna być poparta odpowiednimi dyplomami i zaświadczeniami. O renomie szkoły świadczy także fakt, czy wspiera ona naukę słuchaczy poprzez udostępnienie im dodatkowych materiałów naukowych. Mogą to być różnorodnego rodzaju podręczniki lub serwisy internetowe z zamieszczonymi ćwiczeniami do gramatyki i słownictwa.

Jak już wcześniej wspomniano, wybór szkoły językowej jest dość trudną sprawą. Wiadomo, że każda osoba, która decyduje się na kurs angielskiego pragnie, aby nauka języka obcego nie tylko przyniosła szybkie efekty, ale także była realizowana w miłej i przyjaznej atmosferze. Bezstresowe prowadzenie zajęć to bardzo ważny element kursów. W tym temacie zawsze warto zasięgnąć opinii innych słuchaczy. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie komentarzy na stronach internetowych lub bezpośrednie zapytanie osoby, która uczęszcza do określonej szkoły. Nawet jeśli nie znamy takich osób osobiście, można udać się na zajęcia i wypytać uczestników o ich odczucia wobec prowadzonych lekcji. Można także skorzystać z wcześniej wspomnianych lekcji próbnych, które dadzą obraz możliwości, jakie oferuje brana pod uwagę szkoła językowa.

Wdrożenie w czyn powyższych wskazówek z pewnością zaowocuje odnalezieniem dobrej i profesjonalnej placówki edukacyjnej, której specjalnością są języki obce. Nauka angielskiego jest bardzo pomocna w życiu prywatnym i zawodowym. Wybór odpowiedniej szkoły językowej sprawi, że zdobywanie nowych umiejętności translacyjnych nie będzie traktowane jako obowiązek lub wymóg, ale jako przyjemne i rozwojowe doświadczenie.