Korzyści płynące z uczęszczania na lekcje "anglika". | Szkoła Języków Obcych – Perfekt | Bydgoszcz, Inowrocław

Korzyści płynące z uczęszczania na lekcje „anglika”.

Szkoła językowa czy samodzielna nauka angielskiego – co wybrać?

Szkoła językowa Perfekt (Inowrocław, Bydgoszcz) to miejsce, w którym każdy ma szansę podszlifować swój język angielski lub nauczyć się go od podstaw. Nauka angielskiego może być naprawdę przyjemna i&bsp;efektywna, a języków obcych można uczyć się na wiele sposobów, wykorzystując rozmaity zakres metod. Wiedzę z tego zakresu można przyswajać np. na własną rękę, ucząc się samodzielnie chociażby w domu lub wybierając kursy języka angielskiego, które organizują szkoły językowe. Każdy z tych wariantów ma swoje wady i zalety. Jakie? W poniższym artykule przedstawiamy mocne i słabe strony zarówno szkół, jak i samodzielnego zdobywania umiejętności translacyjnych i komunikacyjnych.

Język angielski jest jednym z obowiązkowych przedmiotów w szkołach. Niestety, osoby w młodym wieku często podchodzą do niego z przymusu. Wtedy jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, że nauka angielskiego jest konieczna, aby za kilka lat znaleźć dobrą pracę, czy też nawiązać ciekawe znajomości. Znajomość angielskiego jest dziś koniecznością, przynajmniej w stopniu podstawowym. Jest ona ściśle powiązana z wieloma korzyściami zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Każdy, kto dostrzega w nauce angielskiego szansę na lepszą przyszłość i pragnie rozpocząć przygodę z tym językiem staje przed problemem, jakim jest podjęcie decyzji o wyborze sposobu nauki. Jedni wybierają samodzielną naukę. Kupują kursy na płytach, książki, korzystają z programów komputerowych itp. Często wspomagają się oglądaniem obcojęzycznych filmów, czytaniem literatury w języku angielskim, słuchaniem piosenek zagranicznych artystów. Wszystko po to, aby „osłuchać” się wymowy. Jak każdy sposób, również i ten jest dobry, aby poszerzyć wiedzę z zakresu znajomości języka. Jednak oprócz niezaprzeczalnych zalet ma on także swoje wady. Do najważniejszych walorów takiej opcji należą m.in.: oszczędność (kursy językowe są zazwyczaj droższe od samych książek czy programów komputerowych) oraz nauka w wolnej chwili w domowym zaciszu (samodzielne ustalanie pory dnia i czasu przeznaczonego na lekcję). Wadami takiego rozwiązania są: brak kontaktu z nauczycielem lub lektorem, który w razie czego może dokładnie wytłumaczyć jakieś wątpliwości (użycie czasu gramatycznego itp.), ryzyko związane z sytuacją, kiedy w razie jakichkolwiek trudności, osoba po prostu odpuszcza dalszą naukę (brak systematyczności, motywacji).

Natomiast w przypadku szkół językowych, sprawa wygląda zupełnie inaczej. Dobrze, jeśli podejdziemy do tego jak do dobrej inwestycji w swój rozwój i uczynimy kurs przepustką do sukcesu zawodowego. Szkoły językowe prowadzą kursy angielskiego oparte o sprawdzone i skuteczne metody, które pozwolą przyswoić obcy język dość szybkim czasie, z pewnością bardziej efektywnie niż w porównaniu z samodzielną nauką. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj w małych grupach. Dzięki temu, mamy możliwość rozmawiania w języku angielskim z innymi osobami. Taki dialog ma niezwykły potencjał. W jego trakcie nie tylko uczymy się nowych zagadnień, ale przede wszystkim utrwalamy poznane słownictwo i potrafimy zastosować je w praktyce. Szkoła językowa narzuca bycie systematycznym, ale jest to konieczny warunek do biegłego opanowania języka. Rolą nauczycieli i lektorów jest także motywować słuchacza do dalszej pracy i doskonalenia warsztatu. Po za tym, kadra nauczycielska służy także pomocą w wyjaśnieniu niezrozumiałych kwestii gramatycznych. Jeśli do tych wszystkich zalet dodamy jeszcze miłą i pozbawioną stresu atmosferę, jaka panuje na takich lekcjach, wówczas nauka angielskiego będzie nie tylko dobrą inwestycją na przyszłość, ale także samą przyjemnością.