Szkoła Języków Obcych – Perfekt
Inowrocław – Szkoła Języków Obcych – Perfekt

Inowrocław

ul. Szeroka 1 (III piętro)
Sekretariat czynny:
pon-pt 10.00-18.00

Bydgoszcz – Szkoła Języków Obcych – Perfekt

Bydgoszcz

ul. Gdańska 62
Sekretariat czynny:
pon-czw 12.00-19.00
piątek 12.00-15.00

Jak nauczyć się języka obcego?

Dobra frekwencja

Podstawowym warunkiem sukcesu jest dobra frekwencja na zajęciach – język jest narzędziem komunikacji, które należy wyćwiczyć w praktyce na zajęciach z nauczycielem i innymi Słuchaczami. Oczekiwane rezultaty zapewnia naprawdę dopiero 80-90% obecności.

Kiedy Słuchacz zmuszony jest opuścić zajęcia, powinien starać się nadrobić materiał. Najlepiej zadzwonić do szkoły i dowiedzieć się, co zostało opracowane na zajęciach, aby móc przeczytać materiał z książki w domu. Warto odrobić zajęcia w innej grupie, ponieważ nawet jeżeli materiał nie jest dokładnie ten sam, liczy się czas kontaktu z językiem.

Szkoła językowa, Inowrocław, Bydgoszcz

Odpowiedzialność za pracę własną

Niestety nie ma takich metod nauczania, ani takich szkół, które mogłyby sprawić, że Słuchacze opanują język obcy bez żadnego wkładu pracy własnej. Słuchacze powinni powtarzać słówka z podręcznika, a najlepiej robić to w sposób aktywny: najpierw zasłonić (np. małą kartką) polskie tłumaczenia słów i starać się przypomnieć sobie, co oznaczają angielskie słowa, a potem odwrotnie: zasłonić angielskie słówka i przetłumaczyć z pamięci polskie odpowiedniki na angielski. Warto też czytać opracowany na zajęciach materiał w książkach, bo słownictwo i struktury najlepiej zapamiętuje się w kontekście, w konkretnym zdaniu.

Ćwiczenia na platformie internetowej także pomagają utrwalić materiał z ostatnich lekcji, a także lepiej przygotować się do egzaminu. Ta nowoczesna forma nauki jest świetnym uzupełnieniem kursu dla wszystkich, którzy wolą pracować aktywnie z komputerem. Bardzo ważna jest systematyczność: wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut pracy własnej, aby świetnie opanować materiał. Ale pamiętajmy: w nauce języka 4 x 30 minut to o wiele więcej niż 1 x 2 godziny!

Im więcej, tym lepiej

Korzystajmy z wszelkich dodatkowych możliwości kontaktu z językiem, takich jak dodatkowe zajęcia organizowane przez szkołę, czytanie uproszczonych książek, oglądanie telewizji w języku angielskim. Im więcej kontaktu z językiem, tym lepiej!