Zawieszamy zajęcia językowe na okres 14-28 marca | Szkoła Języków Obcych – Perfekt | Bydgoszcz, Inowrocław

Zawieszamy zajęcia językowe na okres 14-28 marca

Informujemy, że w okresie od 14 marca do 28 marca 2020 (włącznie) odwołujemy zajęcia językowe w grupach w szkole PERFEKT w Bydgoszczy i Inowrocławiu.

Rząd poinformował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, który oznacza m.in. zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Nasze grupy mają maksymalnie do 10 osób, więc nie naruszają zasad stanu zagrożenia, ale chcemy uszanować wątpliwości oraz obawy naszych Słuchaczy.

*** Ważne!

Zajęcia indywidualne oraz w grupach „dla przyjaciół” (czyli do 4 osób) odbywają się normalnie, chyba że Słuchacze wyrażą chęć uczestniczenia w zajęciach przez Skype.

Zajęcia przez Skype w przypadku zajęć indywidualnych, „dla przyjaciół” lub niedużej grupy w firmie to sensowna opcja, ponieważ metoda bezpośrednia bardzo dobrze się sprawdza w takiej formie. Lekcje online mogą być prowadzone przez jakikolwiek z dostępnych bezpłatnie komunikatorów, np. Skype, Google Hangouts, Whatsapp, Messenger… Można w nich uczestniczyć używając komputera albo smartfona.

Ponieważ prowadzimy nasze zajęcia w sposób konwersacyjny, bez nacisku na pisanie, formuła videokonferencji pozwala na przeprowadzenie zajęć praktycznie w ten sam sposób i z taką samą efektywnością, jak podczas lekcji, na których spotykamy się osobiście. A jeśli chcemy zrobić ćwiczenie pisemne, uczeń może przesyłać nauczycielowi wiadomości tekstowe w tym samym programie z treścią swoich rozwiązań.

*** Nowoczesne formy nauki

Warto pamiętać, że każda przerwa w nauce języka obcego jest pewną stratą, ponieważ nie robimy postępów, a nawet powoli „rdzewieje” to, czego już się nauczyliśmy.

Dlatego zachęcamy naszych Słuchaczy do:

– uczestnictwa w zajęciach przez Skype organizowanych przez szkołę PERFEKT

– powtarzania materiału w domu poprzez czytanie podręcznika i słuchanie nagrań MP3

– korzystania z podręcznika interaktywnego w aplikacji mobilnej DLL Ebook

– rozwiązywania zadań na platformie internetowej https://dlhub.eu