FAQ | Szkoła Języków Obcych – Perfekt | Bydgoszcz, Inowrocław

FAQ

O szkole

Jak długo istnieje szkoła PERFEKT?

Szkoła PERFEKT istnieje od roku 2000, natomiast doświadczenie właścicieli związane z edukacją językową sięga roku 1995.

Ile osób i instytucji skorzystało z kursów w szkole PERFEKT?

Od początku naszej działalności przeprowadziliśmy szkolenia dla ponad 10 tysięcy Słuchaczy, a także dla ponad 100 firm i instytucji oraz wiele szkoleń finansowanych przez Unię Europejską.

Gdzie znajdują się placówki szkoły PERFEKT?

Oddziały szkoły PERFEKT znajdują się w Bydgoszczy oraz Inowrocławiu, natomiast prowadzimy różnego rodzaju szkolenia prawie w całym województwie kujawsko-pomorskim, m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Białych Błotach, Janikowie, Janowcu Wielkopolskim, Kruszwicy, Nakle, Radziejowie, Świeciu, Toruniu i Włocławku. Mamy także duże doświadczenie w prowadzeniu lekcji online dla uczestników z całej Polski.

O metodzie

Na czym polega metoda bezpośrednia?

Najważniejsze zasady metody bezpośredniej to:

 • nacisk na praktykę i pracę ustną,
 • prowadzenie lekcji w formie pytań i odpowiedzi,
 • częste powtarzanie materiału.
Na co położony jest szczególny nacisk podczas lekcji?

Około 80% lekcji to praca ustna z lektorem, która polega na tym, że lektor uczy nowego słownictwa lub zagadnienia gramatycznego, a potem zadaje pytania z użyciem tych słów i gramatyki tak, aby cały nowy materiał był ćwiczony w praktyce i w kontekście.

Czy lekcje są ciekawe?

Dynamika prowadzenia zajęć i szybkie tempo nauki pozwalają pokonać nudę i dekoncentrację. Słuchacze odbierają naukę w szkole PERFEKT jako łatwą, interesującą i przyjemną, a szybkie postępy w nauce są bardzo motywujące i nastawiają entuzjastycznie do dalszej pracy.

Co z gramatyką?

Potrzebne zagadnienia gramatyczne poznajemy podczas lekcji, ćwicząc je od razu w praktyce w zdaniach, natomiast co jakiś czas robione są lekcje gramatyczne, poświęcone w całości utrwaleniu i wyjaśnieniu gramatyki.

Czy Słuchacze uczą się czytać i pisać?

Tak, mimo tego, że główny nacisk położony jest na pracę ustną, Słuchacze uczą się czytać i pisać w języku angielskim. Podczas lekcji robimy czytania, a piszemy podczas lekcji gramatycznych.

Jak często powtarza się materiał?

Słówka, pytania i gramatyka są powtarzane wielokrotnie, aby Słuchacz miał z nimi kontakt 5-6 razy. Przede wszystkim na początku każdych zajęć mamy powtórkę z kilku ostatnich lekcji, a kolejna powtórka pojawia się przed egzaminem. Dodatkowo materiał powtarzany jest w czasie czytań i lekcji gramatycznych. Dzięki takiemu podejściu, Słuchacze zapamiętują materiał dokładnie i na długo.

Czy wszyscy zaczynają od Książki 1?

Oczywiście nie. Książka 1 przeznaczona jest dla osób zupełnie początkujących, natomiast wszyscy uczestnicy kursów, którzy mieli już jakikolwiek kontakt z językiem obcym, piszą niedługi test kwalifikacyjny i rozpoczynają kurs od odpowiedniego dla nich poziomu.

Czy uczycie tylko metodą bezpośrednią?

Uczymy głównie metodą bezpośrednią, ponieważ to szybki, praktyczny i skuteczny sposób nauki języka, ale na życzenie jesteśmy w stanie zorganizować każdy rodzaj kursu: Business English, Advanced English, a także kursy metodą komunikacyjną.

Długość kursu

Czy trzeba zapisać się na cały rok szkolny?

Słuchacze podpisują umowy o naukę na cały rok szkolny, ale mogą ją wypowiedzieć w każdej chwili z 1-miesięcznym terminem wypowiedzenia. Warto zapisać się na kurs nawet tylko na kilka miesięcy, jeśli mamy mało czasu, a zależy nam na szybkim podszkoleniu języka. Z drugiej strony, bardzo wiele osób uczestniczy w całym kursie – od etapu 1 do 12 – poznając język angielski w stopniu średniozaawansowanym.

Jak długo trzeba się uczyć, aby osiągnąć widoczne rezultaty?

Z jednej strony w nauce języka nie ma cudów i nie można oczekiwać, że w ciągu 1 czy 2 tygodni, po kilku lekcjach, zaczniemy mówić po angielsku. Jednak metoda bezpośrednia jest bardzo skuteczna i intensywna, więc już po pół roku Słuchacze odczuwają o wiele większą łatwość w komunikacji – przez pół roku poznają średnio 500-700 słów, a także przećwiczą tysiące zdań z tymi słówkami.

Czy wszyscy zaczynają od etapu 1?

Oczywiście nie. Etap 1 przeznaczony jest dla osób zupełnie początkujących, natomiast wszyscy Słuchacze, którzy mieli już jakikolwiek kontakt z językiem angielskim, piszą niedługi test kwalifikacyjny i rozpoczynają kurs od odpowiedniego dla nich etapu.

Nauka własna i prace domowe

Czy zadajecie pracę domową?

W naszej szkole praktycznie nie ma prac domowych (oprócz kursów FCE i CAE, na których zadajemy dużo pracy domowej), ale zachęcamy do regularnego powtarzania materiału z lekcji w domu.

Ile czasu Słuchacze powinni spędzać na nauce w domu?

Bardzo ważna jest systematyczność: wystarczy 3-4 razy w tygodniu po 30-40 minut pracy własnej, aby świetnie opanować materiał. Ale pamiętajmy: w nauce języka 4 x 30 minut to o wiele więcej niż 1 x 2 godziny!

Jak uczyć się w domu?

Słuchacze powinni powtarzać słówka, gramatykę i pytania z drukowanego podręcznika, słuchać nagrań podręcznika z plików MP3, a także rozwiązywać ćwiczenia online na platformie internetowej.

Czym jest platforma internetowa?

Jest to program online DL PRO (https://perfekt.dlpro.eu) do podręczników wydawnictwa Direct Language Lab, dzięki któremu można utrwalać wiadomości z lekcji, nadrabiać zaległości, a także powtarzać materiał przed egzaminem w bardzo atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Program obejmuje naukę słownictwa, dyktanda oraz ćwiczenia gramatyczne, a każde ćwiczenie przypisane jest do konkretnej lekcji w podręczniku.

Jak uzyskać kod dostępu do platformy internetowej?

Kupon rabatowy umożliwiający bezpłatny dostęp do kursu online znajduje się w podręczniku English designed with Direct Method (na drugiej stronie okładki).

O kadrze

Ilu lektorów zatrudnia szkoła PERFEKT?

Szkoła PERFEKT zatrudnia około 50 lektorów, w tym kilku native speakerów – tworzą oni zgrany, profesjonalny i naprawdę skuteczny zespół nauczycieli.

Jakie osoby mogą być lektorami w szkole PERFEKT?

Nasi lektorzy to albo Polacy z wykształceniem kierunkowym (licencjat albo magister filologii angielskiej), albo native speakerzy, dla których angielski jest językiem rodzimym. Są to profesjonaliści z dydaktyczną żyłką, którzy świetnie potrafią przekazać swoją wiedzę.

Jak dbacie o jakość kadry?

Szkoła bardzo dba o wysoki poziom kadry – każdy nowy lektor najpierw przechodzi wymagającą rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim, a następnie teoretyczne i praktyczne szkolenie przed rozpoczęciem pracy.

Czy praca lektorów jest nadzorowana?

Lektorzy przechodzą regularne szkolenia oraz systematycznie udoskonalają swój warsztat z pomocą dyrektora metodycznego. Podczas każdego semestru przeprowadzane są hospitacje i obserwacje zajęć, lektorzy nagrywają lekcje na wideo i na dyktafon, a także przeprowadzane są ankiety, w których Słuchacze oceniają jakość pracy lektorów.

Nasze kursy

Jakich języków uczy szkoła PERFEKT?

Szkoła PERFEKT uczy przede wszystkim języka angielskiego, a także niemieckiego i hiszpańskiego. Korzystamy z najlepszych dostępnych podręczników do nauczania języków obcych metodą bezpośrednią. Jesteśmy w stanie zorganizować także kursy innych języków, w zależności od zainteresowania.

Jakie rodzaje kursów prowadzi szkoła PERFEKT?

Prowadzimy kursy z następujących podręczników w oparciu o metodę bezpośrednią:

 • DIRECT Method for English – ogólny kurs języka angielskiego (dla młodzieży i dorosłych)
 • DIRECT Method for Teens – kurs języka angielskiego dla nastolatków (12-16 lat)
 • DIRECT Kids – kurs języka angielskiego dla dzieci (6-12 lat)
 • DIRECT Business – kurs Business English powyżej poziomu średniozaawansowanego
 • DIRECT Advanced – kurs angielskiego dla zaawansowanych (poziom powyżej FCE)
 • Direktes Deutsch – ogólny kurs języka niemieckiego (dla młodzieży i dorosłych)
 • Español Directo – ogólny kurs języka hiszpańskiego (dla młodzieży i dorosłych).
Jak długo trwa lekcja?

Na kursach standardowych i dziecięcych lekcja trwa 50 minut, a na weekendowych 60 minut. Na zajęciach firmowych i indywidualnych można oczywiście ustalić inną długość lekcji.

W jakich godzinach odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych i wieczornych od poniedziałku do piątku, a w soboty w godzinach porannych.

Jak często trzeba przychodzić na zajęcia?

Kurs standardowy obejmuje dwa spotkania po dwie 50-minutowe lekcje tygodniowo, a kurs weekendowy to jedno spotkanie tygodniowo składające się z trzech 60-minutowych lekcji. Kursy dziecięce to zwykle dwa spotkania tygodniowo po jednej 50-minutowej lekcji.

Jak duże są grupy?

Nasza szkoła oferuje kursy w małych grupach. Według regulaminu, grupy mogą mieć od 6 do 10 Słuchaczy, a w praktyce średnio mamy 7-8 osób w grupie. Dzięki temu lektor może poświęcić każdemu Słuchaczowi o wiele więcej uwagi.

Jak się zapisać

Jak mogę poznać szczegółową ofertę szkoły?

Szczegółowa oferta szkoły znajduje się na naszej stronie internetowej, zachęcamy także do skontaktowania się z sekretariatem szkoły osobiście, telefonicznie lub e-mailem – chętnie odpowiemy na każde pytanie!

Kiedy można zapisać się na kurs?

Tradycyjnym momentem rozpoczęcia kursu jest początek roku szkolnego, albo początek drugiego semestru, jednak w szkołach językowych stosujących metody bezpośrednie kurs można rozpocząć praktycznie w każdym momencie.

Dlaczego kurs można rozpocząć w każdym momencie?

Kurs można rozpocząć w każdym momencie, ponieważ jest on podzielony na krótkie etapy (1,5 – 3 miesiące). Po teście kwalifikacyjnym Słuchacz zostaje zakwalifikowany na konkretny etap nauki i może rozpocząć kurs z całą nową grupą (tak się częściej zdarza na początku roku szkolnego lub semestru), albo dołączyć do istniejącej grupy, która właśnie rozpoczyna odpowiedni etap.

Co muszę zrobić, aby zapisać się na kurs w szkole PERFEKT?

Aby zapisać się na kurs, należy:

 • przyjść do sekretariatu szkoły,
 • wypełnić kartę wpisową,
 • wypełnić niedługi test kwalifikacyjny (nie dotyczy to osób początkujących),
 • rozpocząć lekcje próbne.
Dlaczego warto napisać test kwalifikacyjny?

Warto napisać test kwalifikacyjny zawsze, jeśli Słuchacz miał jakikolwiek kontakt z językiem angielskim, ponieważ najkorzystniej jest znaleźć się w dobrze dopasowanej pod względem językowym grupie. Kurs na zbyt niskim poziomie nie nauczyłby Słuchacza zbyt wiele, nie byłby zbyt ciekawy, a także stanowiłby stratę czasu i pieniędzy, bo Słuchacz mógłby nauczyć się więcej w innej grupie. Natomiast kurs na zbyt wysokim etapie byłby niepotrzebnie trudny i stresujący.

Kiedy Słuchacz podpisuje umowę i wpłaca pierwszą ratę?

Jeśli po lekcjach próbnych Słuchacz uzna, że kurs mu odpowiada, podpisuje umowę o naukę i wpłaca pierwszą ratę.

Czy Słuchacze wpłacają wpisowe?

Nie, szkoła nie pobiera wpisowego, ani żadnych innych opłat, oprócz rat za kolejne miesiące kursu.

Organizacyjne

Czy trzeba podpisywać umowę ze szkołą?

Tak, Słuchacze podpisują umowę o naukę ze szkołą, która zawiera podstawowe prawa i obowiązki każdej ze stron. Załącznikiem do umowy jest Regulamin Kursów.

Na jaki okres zawierania jest umowa i czy można ją wypowiedzieć?

Umowa o naukę zawierana jest na okres roku szkolnego, ale można ją wypowiedzieć w każdym momencie, ze skutkiem na koniec kolejnego miesiąca (1-miesięczny termin wypowiedzenia).

W jaki sposób mogę wypowiedzieć umowę?

Umowę można wypowiedzieć osobiście w sekretariacie szkoły, a także przesyłając wypowiedzenie mailem lub faksem.

Gdzie mogę znaleźć Regulamin Kursów?

Regulamin Kursów znajduje się na naszej stronie internetowej. Warto go znać, bo zawiera szczegółowe informacje o przebiegu kursu oraz prawach i obowiązkach Słuchacza i Szkoły.

Ceny

Ile kosztuje lekcja?

Cena 1 lekcji zależy od rodzaju kursu, długości lekcji, uzyskanych zniżek – przy maksymalnych zniżkach cena lekcji to około 30 zł. Oferujemy kursy o najwyższej jakości po bardzo atrakcyjnych cenach.

Czy można rozłożyć płatności na raty?

Tak, dla wygody naszych Słuchaczy płatności za cały kurs rozłożone są na miesięczne raty, których wysokość wynika z liczby lekcji w danym miesiącu.

W jakim terminie należy wnosić płatności?

Słuchacze wnoszą płatności do 10 dnia każdego miesiąca.

W jakiej formie należy wnosić płatności?

Słuchacze wnoszą płatności przelewem na konto bankowe Szkoły.

Gdzie mogę kupić podręczniki?

Podręczniki można zakupić w sekretariacie szkoły.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji o ustawieniach prywatności i o ochronie Danych Osobowych naszych Użytkowników znajdziesz w naszej Polityce Prywatności i Cookies oraz w dokumencie Obowiązek informacyjny RODO.